program

Bodrum Sinema ve Kültür Derneği hakkında
Bodrum Sinema ve Kültür Derneği, Türk sinema sektörünün gelişmesine, yerli filmlerin ulusal ve uluslararası platformda daha efektif pazarlanmasına ve daha geniş kitlelere ulaştırılmasına destek olmak amacıyla 17 Şubat 2014’te kuruldu.

 Sektörel eğitimler ve toplantılar düzenliyor, ulusal ve uluslararası çapta pazar ve trend araştırmaları yapıyor ayrıca herkesin sinemaya erişimini sağlamak üzere sosyal sorumluluk projeleri kapsamında köy sinemaları ve halkın sinemaya olan ilgisini artırmaya yönelik etkinlikler hayata geçiriyor. Böylece sektörün daha dinamik olmasına katkı sağlayan dernek, aynı zamanda bu alanda nabız tutuyor


Bodrum Sinema ve Kültür Derneği, Türk filmlerinin tanıtımına öncülük etmeyi amaçlayarak başlattığı Bodrum Türk Filmleri Haftası’nı 2011 yılından bu yana hayata geçiriyor. Sinemaya hizmet veren sektör profesyonellerini aynı çatı altında buluşturan etkinlik, sinemaseverlere yaşattığı eşsiz deneyimlerle, bir yandan Türk sinema sektörünün gelişimine katkı sağlamakta diğer yandan da üretim, dağıtım ve gösterim dallarında tüm profesyonelleri bir araya getirerek bir ilke daha öncülük etmektedir.